Get Adobe Flash player
Komlósi Oktatási Stúdió, a mindig megújuló médiaiskola
Tanáraink 1990 –

2012-ben aligha lesz KOS-os túlsúly a döntőben

Nagyjából ugyanannyi nevező, mint tavaly

Lezárult a nevezési határidő: a II. Zsigmond Márta Médiadíjra nagyjából ugyanannyi pályázat érkezett, mint tavaly. A mezőnyben jelentős létszámfölényben vannak az írottsajtósok a tévésekkel, a nők a férfiakkal szemben.

Jelentősen nőtt a budapestiek aránya: a nemfővárosiak 2011-ben még nagyjából az összes nevező felét tették ki.
Akárcsak tavaly, most is csak négy egykori KOS-hallgató nevezett, azonban jóval kisebb az esély, hogy túlsúlyban legyenek majd a hármas döntőben: közülük ugyanis egy túlcsúszott a korhatárton (40 év alattiak pályázatát vártuk), egy másik jelölt pedig kifejezetten sportos cikkekkel nevezett, s ez kicsit messzebb esik a pályázat és a névadó fő témájától.

OMD.GN.Busi.ZsM-dij2011Zongoranal
2011-ben Goike Nórát két egykori KOS-diák, Ónody-Molnár Dóra és Bus István
fogta közre a hármas döntőben

További információk a 2012-ben május 6-án átadásra kerülő Zsigmond-díjról:


KOS Plusz

Tanárok javítják a puskát

Nincs tankönyv. Pontosabban nincs egyetlen egy, igazi tankönyv (De azért Harléé, Wisingeré, Horváté, Bedőé, sportosoknak Gallové nagyon ajánlott!). De tanulhatsz saját jegyzeteidből is. Másokéból is. Sőt, az iskola arra is vállalkozik, hogy a saját puskádat (vagy másét, ami csak véletlenül hozzád került…) átnézi, kijavítja, még mielőtt rögzülne benned.
Például ez (az elmúlt évek csúcsbakija): a vezető operatőr autóvezetés közben operál”…

Van viszont kötelező, ajánlott és „ha jókat akarsz olvasni…”  fejezetekből álló olvasmányjegyzék.
Vannak sokszorosított (természetesen ingyenes) jegyzetek, a közös fachokban.
S vannak Prezi- és Powerpoint-diasorok, tanári jegyzetlapok, amelyeket neten megküldünk.

PRE - KOS
Keresés