Get Adobe Flash player
Komlósi Oktatási Stúdió, a mindig megújuló médiaiskola
Tanáraink 1990 –

2012-ben aligha lesz KOS-os túlsúly a döntőben

Nagyjából ugyanannyi nevező, mint tavaly

Lezárult a nevezési határidő: a II. Zsigmond Márta Médiadíjra nagyjából ugyanannyi pályázat érkezett, mint tavaly. A mezőnyben jelentős létszámfölényben vannak az írottsajtósok a tévésekkel, a nők a férfiakkal szemben.

Jelentősen nőtt a budapestiek aránya: a nemfővárosiak 2011-ben még nagyjából az összes nevező felét tették ki.
Akárcsak tavaly, most is csak négy egykori KOS-hallgató nevezett, azonban jóval kisebb az esély, hogy túlsúlyban legyenek majd a hármas döntőben: közülük ugyanis egy túlcsúszott a korhatárton (40 év alattiak pályázatát vártuk), egy másik jelölt pedig kifejezetten sportos cikkekkel nevezett, s ez kicsit messzebb esik a pályázat és a névadó fő témájától.

OMD.GN.Busi.ZsM-dij2011Zongoranal
2011-ben Goike Nórát két egykori KOS-diák, Ónody-Molnár Dóra és Bus István
fogta közre a hármas döntőben

További információk a 2012-ben május 6-án átadásra kerülő Zsigmond-díjról:


KOS Plusz

Írni is kötelező vagy elég csak jól beszélni?

Gyakran elhangzik a KOS-ban: azért szeretnék tévés lenni, mert nem tudok, vagy nem akarok írni.
Pedig érdemes! Legalább belekóstolni, hiszen manapság a médiumok, a Jolly Joker típusú újságírókat keresik, ráadásul az írással nagyon könnyen csiszolni tudjuk a gondolatainkat. Szabó Magda írónő mondta egykor, hogy aki képes a betűket életre kelteni, annak a beszéde is megelevenedik.

PRE - KOS
Keresés