Képzés

A két féléves újságíróképzés során a hallgatók maguk választhatják ki, a média mely területét, illetve területeit szeretnék alaposabban, a gyakorlatban is megismerni. Műsorvezetés, interjúkészítés, riporteri munka, rádiózás, podcast készítés, kreatív újságírás, online-média, sportműsorok szerkesztése, sportkommentálás… stb. Csak néhány példa a választható műhelyfoglalkozások, azaz szakirányok közül. Az alapokat viszont mindenkinek tudnia kell!

Az oktatás elsősorban hétvégén zajlik, hogy az iskolát munka vagy egyetem mellett is elvégezhessék a diákok. A fent említett műhelyfoglalkozások egy részét tartjuk csak hétköznap esténként (például hétfőnként 18 és 20 óra között vagy péntekenként 17 és 19 óra között). De hétvégi csoport választása esetén hétköznap egyáltalán nem kell bejönni.

Oktatási hétvégék, 2023. tavasz:

Február: 11-12.; 18-19.
Március: 4-5.; 11-12.; 25-26.
Április: 1-2.; 15-16.; 22-23.
Május: 6-7.; 13-14.; 20-21.
Félévzárás: 2023. június 10-én!

A műhelyvezetők személye és az egyes foglalkozások időpontja félévenként változhat, alkalmazkodva többek között tanáraink időbeosztásához és a hallgatói igényekhez. 2022 őszén például az alábbiak szerint indultak el a foglalkozások.

(*Csillaggal jelöltük azokat a műhelytanárokat, akik korábban a KOS-ban végeztek.)
A félév sikeres lezárásának feltételeit külön vizsgarendben ismertetjük a hallgatókkal.

Tandíj

A tandíj 2023-tól 395 000 forint félévenként, ami minden költséget magában foglal. Ez az összeg három részletben is befizethető (195 000 + 100 000 + 100 000 forint). Az első részlet a félév kezdetéig esedékes.

Évente kétszer indul új kurzus: szeptemberben és februárban. Az ősszel kezdők június elején, a keresztfélévesek pedig január végén vehetik át bizonyítványukat.